Aparat za sladoled

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2005 12:52

Letos sem delala meloninega in lubeničnega, ampak ne v avtomatu in tudi je bolj sorbet, pride podobno kot tisti sladoled, ki se stiska iz takega kartonastega škrniclja. Potem sem naredila še borovničnega in malinovega oz. takega z belo čokolado in celimi malinami - ampak za vse te je že malo pozno... Aja, pa na morju sem delala še robidovega in limoninega, ampak noben od teh ni bil v strojčku. Bom probala še kakega hruškovega ali kaj sezonskega, pa sporočim:) Limonin je bil s snegom, robidov z jajčno kermo (tisto, ki se kuha nad soparo) - ta dva sta bila iz Lise, posebna izdaja: Poletni užitki. Ti priporočam, ker je not precej sladoledov, pa tudi tista metoda s slano vodo je zanimiva in DELA! fajn za na morje, če tam nimaš strojčka (kot recimo mi)... Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. avg 2005 15:11

Tale zgleda zelo fajn. Bom probala, tebe Veri pa prosim za meloninga. Obožujemo melone. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. avg 2005 10:12

Melonin sladoled je čisto enostaven. Skuhaš sladkorni sirup in ga ohladiš, med tem pa melono olupiš, odstraniš semena in zmiksaš v kašo. V mešalnik dodaš še sladkorni sirup in naljiješ v modelčke - to je vsa umetnost. Sladkornega sirupa daš po okusu, je pa boljše, da daš sirup kot navaden sladkor, ker da ta tudi teksturo oz. gostoto, ne vem, kako naj se izrazim...Mislim, da sem ga dala jaz manj, kot ga je v receptu, tako da se ne spomnim, kako je bilo originalno - od oka pač;). Če pa koga natančno zanima, bom pa pogledala. Tak melonin sladoled je v principu bolj sorbet, je pa super za zamrzovanje v modelčkih za lučke! Ker ni tako kremast, ampak bolj kompakten, ne pade iz lučke medtem, ko jo ješ in je splloh fajn;) Če pa ga boste zamrzovali v navadnih posodah, pa jo dajte pol ure pred jedjo v hladilnik, da se sladoled malo omehča. Lahko ga pa zmiksate v multipraktiku pred uporabo, če želite mehkejši sladoled. Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. avg 2005 13:06

Pa še malo penine ane? Mmmmmm se mi že cedijo sline. Hvala in lep dan. Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. avg 2005 13:20

Ja, lahko daš, seveda. Midva nisva ravno navdušena nad C-OH, zato je anvadno dodajam, ampak če pa ti je sicer všeč, ti bo v tem sigurno, saj sorbeti se navdno ponudijo v kozarcu skup s šampanjcem... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti